Logowanie:


 

Program profilaktyki gruźlicy

Program adresowany jest do osób dorosłych znajdujących się na liście pielęgniarki POZ, które nie chorowały na gruźlicę, ale miały kontakt z osobami chorymi na gruźlicę, a także do osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, obciążonych długotrwałą chorobą, uzależnionych od tytoniu, alkoholu, narkotyków i bezdomnych.
 
CELE PROGRAMU: 

  • zmniejszenie wskaźnika zachorowalności na gruźlicę
  • objęcie wczesną opieką chorych na gruźlicę
  • zwiększenie odsetka wyleczeń
  • zmniejszenie odsetka gruźlicy lekoopornej
  • zmniejszenie wskaźnika śmiertelności na gruźlicę
Pielęgniarka przeprowadza ankietę – wywiad w celu oceny stanu zagrożenia gruźlicą płuc oraz w razie potrzeby skierowania do dalszej opieki medycznej (wykonanie koniecznych badań diagnostycznych, leczenie). Ankieta jest poufna, zawiera pytania dotyczące między innymi ewentualnego kontaktu z osobami chorymi, warunków mieszkaniowych, bytowych i narażenia na czynniki szkodliwe (kontakt z azbestem, sadzą, smołą, spalinami itp.), dolegliwości typu przewlekły kaszel, krwioplucie, duszność, nawracające zakażenia układu oddechowego czy gwałtowna utrata masy ciała.
 
Udział w powyższym programie nie wymaga skierowania
 
 
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z pielęgniarkami POZ:
 

 

Przychodnia Medycyny Pracy
87-100 Toruń, Szosa Bydgoska 46, tel. (56) 654-25-39
 

 

drukuj  
Współpracujemy z:
Zarządzanie jakością
 

Od roku 2006 wprowadziliśmy i stosujemy system zarządzania jakością według normy PN-EN ISO 9001:2015 w zakresie medycyny pracy, świadczenia usług zdrowotnych i diagnostyki medycznej. Posiadamy certyfikat wydany przez firmę DEKRA CERTIFICATION.

więcej
Copyright © 2021 WOMP Toruń